آموزش های قبل از مدرسه

کودکان نیاز به آموزش دارند حتی قبل از ورود به مدرسه، مادران و مراقبان مهد کودک از مهم ترین افراد برای آموزش های قبل از مدرسه هستند. والدین و مربیان در این دوره سنی وظیفه ای ویژه ای به عهده دارند. آنها مجبورند قبل از دست زدن به هر کاری، کودکان را از لحاظ گفتاری تقویت کنند، پرورش دهند و آنها را فراهم آوردن زمینه های آموزش مهیا کنند، اطلاعات و دانسته های آنها به شکل منظم و منطقی در آورند و مفاهیم را عمق بخشند.
آموختن خواندن و نوشتن امری است که کودکان باید قبل از فرا رسیدن به سن مدرسه آنها را فرا گیرند. نکته اساسی در یادگیری این است که آنها فراگیری را تفریح و سرگرمی بدانند و شما در حین این که فراگیری را برای آنها امری مطرح می سازید، می توانید کودک را از ضروری بودن توانایی خواندن در هضم اطلاعات آگاه سازید.
از جمله کارهایی که می توان قبل از ورود به مدرسه به کودک آموخت، عبارتند از:
۱-آموزش های کاردستی:
این آموزش و تکامل ذهنی کودک از کدیگر تاثیر متقابل دارند، باید آموزش ها را به گونه ای سازمان داد که تخیل، اندیشه و توان نگاه کردن کودک گسترش یابد.
۲- نقاشی:
کودک یک ساله می تواند انتهای مداد را به حالت چنگ زدن به دست بگیرد و روی کاغذ علامت های بگذارد. در پانزده ماهگی می تواند خطوط و نقطه هایی روی کاغذ بکشد. ۵/۲ سالگی می تواند مداد را درست و محلم در دست بگیرد و چیزهایی بکشد. نقاشی قوه تخیل کودکان را به کار می اندازد و درون آنان را نمایان می سازد.
۳- مجسمه سازی با گل رس:
قالب زدن و تغییر شکل دادن گل رس(خمیر مجسمه سازی) و نوشتن برای کودکان بسیار جالب و هیجان انگیز است.

 

پایان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *