آرایش تکمیلی و ترمیمی

با آرایش ترمیمی و استفاده از رنگ های تیره و روشن فوندیشن و یا پودر می توانیم ایرادهای اعضای ورت را تا حد امکان بپوشانیم. می توانیم با رنگ های تیره این اعضا را کوچکتر و با رنگ های روشن آن ها را بزرگتر نشان دهیم. اگر در این کار دقت نکنیم، این لکه های تیره و روشن نه تنها زیباتر نخواهد شد، بلکه چهره را زشت نیز خواهد کرد. در آرایش ترمیمی بیشتر از پودر استفاده می شود تا از کرم و مایع، زیرا پودر به ارحتی روی فوندیشن پخش می شود، ارایش ترمیمی بر اثر تکرار بهترمی شود چون تکرار این آرایش باعث می شود که متوجه وشیم که چگونه باید اعضای صورت را با استفاده از رنگ های متضاد کامل نشان دهیم.
به طور مثال برای بینی پهن، کنار بینی را تیره تر میکنیم و روی بینی را پودر می زنیم. در مورد بینی های بلند، نوک بینی را تیره تر می کنیم و د بین های کج، رنگ تیره را در کنار ینی و رنگ روشن را در وسط بینی به کار می بریم.
برای پوشناندن جای زخم و جوش، آکنه، لکه های روی پوست و سیاهی دور چشم و خطوط ریز پهن کنار دهان عمل ترمیمی و تکمیلی را بعد از زدن فوندیشن انجام می دهیم. زیرا فوندیشن را نمی توانیم روی پودر بزنیم مانع پاک شدن آن می شویم.
پودر و یا کرم های ترمیمی در رنگ های روشن، متوسط و تیره ساخته می شوند.
حلقه سیاه دور چشم را می توان احتمالا با استفاد از کرم پودر ترمیمی پوشاند. البته دلایل زیادی برای افتادن حلقه سیاه دور چشم و کبودی و گود رفتن و پف کردن پلک ها وجود دارد مثل کم خوابی،  غذای نامناسب، مصرف مشروبات الکلی، ناراحتیهای کلیوی و … که در این صورت باید ابتدا در رفع مشسکل اصلی بکوشیم سپس از آرایش کمک بگیریم. به هر حال پلک ها و اطراف چشم را تازمانی که تیره و گود رفته هستند روشن تر می کنیم و یا در حالتی که پف کرده اند برای پوشاندن این پف روی آن را با پودر تیره تر و اطراف ان را با پودر روشن می پوشانیم و به دقت پودر را پخش می کنیم.
از پودر تیره برای کوچکتر نشان دادن بینی بزرگ و یا ک غبغب، آرواره پهن و برجسته، پلک هایی سنگن، چانه برجسته و پیشانی جلوآمده استفاده می کنیم.
از پودر روشن برای بزرگ تر نشان دادن بینی کوتاه چشمان گود رفته ، صورت باریک و بلند، چانه عقب رفته ، گردن باریک و بلند و وشاندن حلقه سیاه دور چشم استفاده می کنیم.
برای برجسته تر نشان دادن گونه ها،یک خط فرضی از گوشه دهان به وسط گوش و یک خط دیگر به صورت عمودی از گوشه خارجی چشم به طرف چانه می کشیم. فوندیشن تیره را بعد از خط عمودی روی این خط فرضی به طور افقی می زنیم.
زخم های کوچک، خال و لکه سیاه را با فوندیشن می توانیم بپوشانیم که بهتر است با انگشت فوندیشن را کاملا پخش کنیم  تا خط فاصله ای ایجاد شود و صورت دورنگ نشان ندهد. برای پوشاندن لکه های بزرگ و خال و یا لکه مولودی (اصطلاحا ماه گرفتگی) مسلما وقت بیشتری باید صرف کنیم و با صبر و حوصله کافی به کار گیریم. بعد از زدن فوندیشن، مواد پوشاننده را روی لکه می مالیم و مجددا لایه نازکی از فوندیشن را روی آن می زنیم  و سپس تمام صورت را به طور یکنواخت پودر می زنیم. باید توجه داشته باشیم که استفاده ازفوندیشن خیلی زیاد و ضخیم، بدون پخش کردن صحیح مشکل صورت را بدتر از آن چه هست نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *