درمان لاغری به روش رژیم درمانی

 
– ارائه برنامه کامل و علمی و نظر علم تغذیه:
اگر شخص کاملا از نظر بیماری عامل لاغری بررسی شده و در حال سلامت باشد، با استفاده از یک رژیم غذایی استاندارد که تمام مسایل تغذیه ای در آن رعایت شده باشد قادر به افزایش وزن خواهد بود.
با توجه به موارد فوق بهترین و سالم ترین راه حل ارائه شده در مورد درمان لاغری این موارد می باشد:

درمان لاغری به روش رژیم درمانی
درمان لاغری به روش رژیم درمانی

الف) ورزش مناسب و کافی
ب) رژیم غذایی صحیح
– در هر رژیم غذایی صحیح باید این گروه های غذایی وجود داشته باشند:
شیر و لبنیات، حبوبات و غلات، میوه و سبزیجات، گوشت
رژیم غذایی باید:
تامین کننده انرژی مورد نیاز روزانه باشد
تامین کننده ریز مغزی ها باشد که به مقدار بسیار کم باید در غذا وجود داشته باشد
بر اساس فرهنگ غذایی ایرانی باشد
تنوع لازم را داشته باشد
در یک رژیم غذایی اصولی افزایش وزن تدریجی است. به طوری که حداکثر یک کیلوگرم در ماه می توانید افزایش وزن داشته باشید. به همین دلیل باید حوصله داشته و با دقت برنامه خود را اجرا کنید. ضمنا اگر قبل از رژیم عکس از خود داشته باشید بهتر خواهد بود.
آنورکسیا
بد ندیدیم که در این مقاله اشاره ای هم به بیماری آنورکسیا داشته باشیم از آن جایی که چاقی کابوس نسل ماست! کابوسی که هر شب زیر سایه رژیم های جدید غذایی ، نزدیک تر و اقعی تر می شود و هر روز قربانی هایی بیشتری می گیرد، ممکن است استرس های ناشی از این کابوس ایجاد اختلال روانی در انسان بکند که به آن آنورکسیا یا بی اشتهایی عصبی گفته می شود.
اگر شما هم جزو کسانی هستید که از گوشه و کنار، زمزمه هایی از خوش اندامی خود می شنوید و با این حال، هنوز فکر می کنید چاق هستید، یا حتی اگر دیگران  شما را پوست و استخواب می دانند و با این حال آینه،چربی های اضافی را به رختان می کشد، خودتان را به یک روانپزشک معرفی کنید. چون احتمالا از بی اشتهایی عصبی یا آنورکسیا (Anorexia)رنج میبرید.
متخصصان تغذیه، بی اشتهایی عصبی را خودداری از رسیدن به وزن بدنی ایده ال (وقتی وزن آن ها پایین تر از حد طبیعی است) و داشتن تصور اشتباه  از اندازه و شکل بدن تعریف می کنند.
چربی ها و کربوهیدرات ها حق ورود به زندگی یک بیمار آنورکسی را ندارند! این بیماران سعی می کنند از طریق گرسنگی کشیدن، استفراغ عمدی، ورزش بیش از اندازه و خوردن ملین ها و قرص های لاغری از وزن خود بکاهند.
پوست خشک و ترک پوستی، اولین ره آورد آنورکسیا هستند که با پایین بودن دمای بدن و فشار خون پایین و کند کاری قلب، مجموعه ای کامل از بیماری ها را ترتیب می دهند. به این ها باید عوارضی مثل پوکی استخوان، بی خوابی، عصبی بودن، توقف قاعدگی در دختران، بیماری های قلبی، لرزش بدن، مشکلات گوارشی، کم مویی و … را هم اضافه کنید تا مجموعه کامل تری از امراض وابسته به بی اشتهایی روانی را به دست آورید.
در انگلیس تقریبا ۵ تا ۱۰% زنان ۱۴ تا ۲۴ ساله در انگلیس از بیماری آنورکسیا رنج می برند و حتی به گفته پژوهشگران آنگلیسی سن ابتلای این بیماری پایین آمده و کودکان ۸-۷ ساله را هم گرفتار کرده است!
به تازگی کشور ایتالیا هم با وجود مقاومت هایی که متولیان مد در ابتدا نشان دادند، بالاخره به جمع این کشورها پیوست. در ایتالیا دو میلیون نفر به بیماری های ناشی از گرایش با لاغری مبتلا هستند و ۶۰% نوجوانان ایتالیایی دوست دارند از آن چه هستند لاغرتر باشند. صص ۲۱-۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *