مشکلات ناشی از تاتو کردن

 
عفونت
علت گزارش  شده برای این مشکل، استرلیزه نامناسب و نادرست وسایل تاتو کردن و استفاده از رنگ های آلوده می باشد. تاتو کارها برای این کار یا کم تعلیم دیده اند و یا اصلا تعلیم ندیده اند و اغلب نمی دانند ککه چظور وسایل خود را بهداشتی نگه دارند تا از انتقال آلودگی و بیماری های خونی ماند هپاتیت و یا حتی ایدز جلوگیری کنند.

 

اگر چه تعدادی از رنگ های اضافه شده  به تاتو برای استفاده در لوازم آرایشی تایید شده ان اما هیچ یک از آن ها برای تزریق در پوست مناسب نمی باشند. استفاده از رنگ های تایید نشده پوست را منقطع می کنند، بعضی از این رنگ ها، رنگ صنعتی هستند که فقط به عنوان جوهر پرینتر و یا رنگ نقاشی اتومبیل مناسبند.
تاتو مانند یک زخم باز است که باید آن را پوشاند و پانسمان کرد و یا با استفاده از کرم های آنتی بیوتیک از آن مراقبت کرد تا عفونی نشود. هنگام قرار گرفتن در زیر آفتاب از کرم های ضد آفتاب استفاده کرد توصیه می شو بعد از انجام تاتو حتما از قرار گرفتن زیر تابش مستقیم آفتاب اجتناب نمایید  و از کرم های ضد آفتاب با SPF 30 بر روی تاتو استفاده کنید.  تاتو به عنوان راهی برای انتقال بیماری عفونی مانند هپاتیت B، سفلیس، جذام، سل، سطان پوست، psoriasis، سندروم شوک سمی و یا حتی تغییران رفتاری شناخته شده است.
خطر زخم های ناشی از عفونت
برداشتن و پاک کردن تاتو یک کار پر زحمت و پر رنج است که معمولا با چند راه درمانی قابل توجه ای همراه است. پاک کردن تاتو بدون ایجاد زخم شاید غیر ممکن باشد. تقریبا تمام کشلات از وقتی شروع می شود که مردم در می یابند که از انجام تاتو پشیمان هستند و اقدام به پاک کردن آن می نمایند.
انتقال هپاتیت  B
هپاتیت  B بزرگ ترین خطر را ایجاد می کند و این ویروس از طریق استفاده از سوزن مشترک تاتو منتقل می شود.
انتقال ایدز
تاتو کردن هم چنین به انتشار ویروش ایدز کمک می کند. خطر افرادی را که از نوک خودکارهای خالی خودنویس برای تاتو کردن استفاده می کنند، بیشتر تهدید می کند. دریافت HIV از طریق تاتو کردن زیاد معمولا رایج نیست. اگر تاتوکارها از اصول صحیح عفونت تبعیت کنند، این امکان همیشه بالقوه وجود دارد.
خطر افزایش سرطان
رنگ ها و جوهر های جدید هر روزه به بازار آمده و زود هم ناپدید می شود. این جوهر ها و رنگ ها باعث تحریکات و التهابات پوستی می شوند. نکته مهم در مورد این جوهر ها این است که هنوز عوارض دراز مدت استفاده از این جوهرها مشخص نشده است.
این جوهر ها احتمالا می توانند باعث ایجاد بروز برخی از سرطان ها باشند. کسانی که تاتو می کنند در معرض انواع بیماریهای عفونی پوستی هستند. اگر شما زمینه حساسیتی در پوست خود دارید، پس از تاتو کردن امکان تشدید یا بروز آن در شما بیشتر است.
انتقال هپاتیت  C
تاتو کردن می تواند شاهراهی برای ابتلا به هپاتیت  C باشد، شایع ترین عفونت ویروسی مزمن که ۲% از جمعیت آمریکا به ان الوده شده اند. تحقیقات نشان داده است که مردمی که در سالن های تبلیغاتی تاتو، تاتو کرده اند، ۹ بار بیشتر از مردمی که تاتو نکرده اند در معرض خطر ابتلا به هپاتیت  C می باشند.
هپاتیت  C می تواند از طریق تاتو کردن به وسیله سوزن های از قبل استفاده شده توسط مشتریان قبلی و یا رنگ های استفاده شده، نقص در تکنیک استرلیزه کردن، مانند امتحان تیزی سوزن با دست و بعد از تماس آن دست با پوست دیگری که روی تاتو انجام می شود منتقل شود.
اگر فکر می کنید که شما درمعرض HIV، هپاتیت  C، و یا هپاتیت B، قرار گرفته اید حتما تست مربوط به بیماری خود را انجام داده بعد اقدام به تاتو نمایید. در مورد هپاتیت B، می توانید واکسن آن را تزریق نمایید.
هنگام تاتو کردن حتما از سوزن های یک بار مصرف آماده و جوهر تازه و نو در ظرف های آماده استفاده کنید و ا استرلیزهشدن و ضد عفونی شدن وسایل تاتو در دستگاه اتوکلاو مطمئن شوید. مراقب باشید که تمیز کردن وسایل با سفید کننده و یا هر ضد عفونی کننده دیگر هپاتیت  C را از بین نمی برد.

 

پایان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *