حقایق مهم هشت گانه آرایش

کشور ما در واردات ومصرف لوازم آرایش رکورد می زند: هفتم در دنیا وسوم در خاورمیانه. و متاسفانه ، سن آرایش دارد در کشورمان پایین تر و پایین تر می آید. برخی تحقیقات داخلی نیز پایین آمدن سن سرطان پستان را با پایین آمدن سن آرایش درکشورمان مرتبط دانسته هاند. این در حالی است که بیشتر روانشناسان و جامعه شناسان نیز بر این باورند که افزایش شدت و غلظت مواد آرایش در نواجوانان، ریشه اش در کاهش اعتماد به نفس و افزیاش آشفتگی های روحی است.

زیبایی و آرایش
زیبایی و آرایش

در بشتر نقاط دنیا مرسوم است شدت آرایش را با افزایش سن، بیشتر میکنند تا کاستی های زیبایی جبران شود.
به همین خاطر ، آریش سنین مختلف با هم متفاوات است و بسیاری از شرکت های مطرح تولید لوازم آرایش نیز محصولاتشان را برای سنین مختلف به شیوه ها و سبک های مختلفی طراحی و تولید می کنند. معمولا بری سنین پایین تر ، از رنگ های ملایم تر و محصولات طبیعی تر و گیاهی استفاده می شود و برای سنین بالاتر ، از رنگ های تیره تر و آرایش غلیظ تر.
آن هایی که پوستی روشن و شفاف دارند بهتر است از رژ گونه هایی که در طیف گلبهی ، نارنجی، صورتی و از رژ لب هایی همرنگ با رژ گونه هایشان استفاده کنند.استفاده از کرم وپودرهایی به رنگ کرم و کرم روشن در این افراد نیز باعث می شود رنگ آرایش تفاوت چندانی با رنگ پوست نداشته باشد. این پوست ها معمولا نسبت به پوست های دیگر حساس ترند و بهتر است کرم پودرهای مصرفی شان شامل ضد آفتاب هم باشد.
آن هایی که پوست ما بین سفید و برنزه دارند بهتر است از کرم پودرهای بژ رنگ یا کرم متمایل به طلایی استفاده کنند. رژ گونه های کرم متمایل به قهوه ای و گلبهی تیره با رنگ این پوست هایه ماهماهنگی بیشتری دارد.

پوست هایی برنزه را هم بهتر است با لوازم آرایشی براق و طلایی بیارایند تا برنزه بودن پوست نمایان تر شود. صاحبان این پوست ها بهتر است از کرم پودرهای بژ رنگ تیره استفاده کنند تا هیچوقت صورتشان دورنگ نشود. رژگونه های تیره مثل صورتی تیره و آجری با رنگ پوست این افراد هماهنگ تر است.

زیبایی و آرایش
زیبایی و آرایش

آن هایی که پوستشان تیره است، ترجیحا باید از کرم پودرهای برنزه و سایه و رژگونه هایی در تونالیته قهوه ای استفاده کنند تا تضاد چندانی با رنگ چهره شان نداشته باشد.
آن هایی که پوستشان حساس است باید در انتخاب مواد آرایشی دقت بیشتری داشته باشد.احساس کشیدگی، سوزش، برافروختگی، سوزش و قرمزی از ویژگی ها و گرفتاری های این پوست ها پس از آرایش است.

پوست های حساس معمولا به طور طبیعی بسیار زیبا و دلنشین هستند ولی اگر میخواهید آرایشی داشته باشید توصیه می کنم محور انتخابی تان روی لوازم آرایشی با ترکیبات گیاهی باشد. سوفورین گیاهی موجود در لوازم آریشی باعث کاهش التهاب پوست می شود و از قرمزی وخارش آن جلوگیری می کند.
اگر پوست تان حساس است، حتما به مواد تشکیل دهنده لوازم آرایشی دقت کنید. از کرم پودرهایی که حاوی مرطوب کننده هستند، استفاده کنید و شدیدا از محصولات آرایشی که در ترکیباتشان ضد چروک هست، پرهیز کنید. زیرا برافروختگی پوست تان را چند برابر می کند.
اگر پوست تان چرب است، ترجیحا از کرم پودرهای مات استفاده کنید تا از براقی پوست تان بکاهد. پوست های چرب نیاز به ماده ای برای کنترل چربی پوست دارند. فلاونوئید گیاهی موجود در کرم پودرها باعث می شود که به طور عمیقی ترشح چربی پوست تان کنترل شود.
اگر پوست تان خشک است، ترجیحا از مواد آرایشی تغذیه کننده پوست استفاده کنید. بهترین تغذیه آرایشی برای پوست های خشک، شیر اولئوزوم گیاهی است و ویتامین هایی مثل A, F که برای بازسازی این اتصالات بین سلولی مفیدند. استفاده از کرم پودرهایی که شامل این مواد هستند، برای پوستهای خشک توصیه می شود.

 

پایان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *