لک صورت و پوست

کرم ضد لک، افزایش تحریکات پوستی:
کرم های روشن کننده حاوی هیدروکینون که به عنوان داروی ضد لک مورد استفاده قرار می گیرد، در دراز مدت باعث افزایش تحریکات پوستی می شود.
به گزارش سرویس بهداشت و درمان، خبرگزاری دانشجویان ایران، دکتر مسعود داوودی متخصص پوست و مو, ضمن بیان مطلب فوق افزود: هر اندازه که درصد هیدروکینون موجود در این کرم های بیشتر باشد ، شانس ابتلا به تحریکات پوستی افزایش می یابد. به عنوان مثال هیدروکینون ۱۰% شدید پوست را تحریک کرده  و باعث خارش و قرمزی پوست می شود.
وی با اشاره به این که تاثیر کرم های ضد لک در افراد متفاوت است و بستگی به نوع ضایعه دارد، گفت:  مصرف این کرم ها در بعضی افراد تاثیر گذار بوده و در بعضی دیگر تغییراتی را به وجود نمی آورد.
دکتر داوودی افزود: افراد برای پیشگری از افزایش تحریکات پوستی بهتر است سفید کننده های حاوی هیدروکینون ۴%استفاده کنند. هم چنین جهت از بین بردنو یا کمرنگ کردن ضایعات و لک های پوستی نیز می توانند از غلظت های کمتر از ۲% استفاده کنند.
این متخصص پوست و مو در پایان خاطرنشان کرد: افراد باید بدانند در صورتی که پس از شش ماه استفاده از این کرم ها، بهبودی در وضعیت آن ها حاصل نشد؛ مصرف آن را قطع کنند چرا که به عقیده برخی متخصصان ممکن است لک های دائمی در پوست ایجاد شود.
ترکیبات گیاهی برای درمان لک
داروهای گیاهی زیادی معرفی شده اند که به بعضی از آن ها اشاره می شود. اما به این تذکر کلی اکتفا می کنیم که کار تحقیقاتی روی این داروها انجام نشده و بهتر است قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت کنید ….
درمان هر نوع لک: گیاه زنیان که به نام انیسون بری یا نانخواه یا کمون ملوکی هم نامیده می شود
لکه های سفید پوست: سرو کوهی
لکه های سفید و سیاه پوست: سنا
درمان لکه های پوستی و برص: سیاهدانه
لکه های سیاه پوستی: روغن گرچک
درمان بیماری های پوستی لک دار: گیاه مورد و گیاه پونه و تخم ترب و تخم تره و تخم کلم
لکه های سفید: سیر
لکه های ساه پوست صورت و یا دیگر قسمت ها: موز
درمان کک و مک ، لک های بدن، کهیر: سرکه
درمان کک و مک های صورت، چین و جروک، ترک: بادام
لکه های صورت بانوان: توت فرنگی
درمان پیسی، برص، لک و پیس: بادنجان.

 

پایان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *