اگر گوشی آندرویدی دارید و به دنبال بهره برداری بیشتر از باتری آن هستید ، با تغییر این تنظیمات ، راه را برای بیشتر کردن زمان مصرف از باتری هموار کنید .

۱-  استفاده از امکانات جدید GPS :

نه تنها برنامه  نقشه ها ، بلکه بسیاری از اپلیکیشن های امروزی ، راه حل های تازه ای برای استفاده از مکان جغرافیایی شما یافته اند . این اپلیکیشن ها برای پیدا کردن محل دقیق شما و اعلام محل های خاص نزدیک تان عمر باتری گوشی شما را کاهش می دهند . برای مثال می توان به اپلیکیشن هایی که نزدیک ترین پمپ بنزین یا رستوران را برایتان نمایش می دهد ، اشاره کرد . اما آندروید کیت کت با ارائه راه حلی جدید در  GPS که با نام  Battery Saving  شناخته می شود ، تلاش می کند این مشکل را حل کند . این راهکار به گونه ای است که تعداد نقاط مرجعی راکه برای پیدا کردن مکان شما استفاده می شود ،به حداقل می رساند و بنابراین مصرف انرژی باتری شما کاهش می یابد . همچنین هر زمان دوباره نیازمند ردیابی دقیق شدید، این تنظیمات را به حالت دقت بالا بازگردانید. تا قبل از آن می توانید از فشار کمتری که روی باتری وارد می شود لذت ببرید .

۲- استفاده از امکانات جدید ok ‘ google :

از یک طرف باید از گوشی هوشمند خود به دلیل این که شنونده خوبی است و به خوبی پاسخ فرامین صوتی تان را می دهد، متشکر باشید . اما در روی دیگر این قضیه ، تمام شدن شارژ باتری مسئله ناخوشایندی است که از اَرزش این موهبت می کاهد . با گفتن کلمه “ok, google” از هر Home Screen ( یا در برنامه  google now ) جست وجوی سریع گوگل و عملیات صوتی را فعال می کنید . این بدین معناست که اگرچه گوشی هوشمند شما همیشه گوش می دهد ، اما از طرف دیگر همیشه برای دریافت پاسخ شما منتظر می ماند که این موضوع خود باعث مصرف بیشتر باتری می شود .

۳-  از ابزار مخصوص مصرف باتری استفاده کنید :

اگر هنوز دلیل تخلیه شدن باتری خودرا پیدا نکرده اید ، از نرم افزارهای نظارت بر مصرف باتری استفاده کنید که میزان استفاده هر اپلیکیشن از باتری را نشان می دهد . اگر به صورت غیر عادی هریک از اپلیکیشن ها مصرف بالایی داشته باشند ، با نگاه کردن به آن متوجه خواهید شد مصرف باتری توسط صفحه نمایش گوشی هوشمند شما و فرآیند های شبکه ای مانند وای فای ، اجتناب ناپذیراست ولی می توانید اپلیکیشن هایی را که استفاده زیادی از باتری شما دارند ، شناسایی کنید . اگر اپلیکیشنی را پیدا کردید که باتری شما را بیشتر از حد مجاز مصرف می کند ، آن را انتخاب کنید و گزینه force stop را بزنید . در صورت پیروی از راه حل های مذکور مصرف باتری شما به نحو چشمگیری کاهش پیدا می کند .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *