ویزا ندادن امارات به مقام ایرانی و همراهانش

دولت امارات متحده عربی از شرکت میهمانان ایرانی در کنفرانس بین المللی سازمان بهداشت جهانی که از امروز در دبی آغاز به کار کرد، جلوگیری کرد.

«میثم امرودی» مشاور شهردار و قائم مقام معاونت اجتماعی شهرداری تهران وهیئت همراه که به دعوت سازمان بهداشت جهانی (WHO) قرار بود در کنفرانس دو روزه که با حمایت همسر حاکم دبی و با همکاری دفتر منطقه‌ای خاورمیانه سازمان بهداشت جهانی شرکت کرده و سخنرانی کنند، به دلیل خودداری دولت امارات از صدور ویزا، از ورود آنها به دبی جلوگیری به عمل آمد.

این کنفرانس جهانی درباره روش‌های تقویت فعالیت‌های جسمانی برگزار شده و از بسیاری از نهادهای عمومی و بهداشتی کشورهای خاورمیانه برای حضور در این نشست دعوت شده است.

نماینده شهرداری تهران دراین اجلاس قرار بود براساس دستور العمل برنامه این کنفرانس بین‌المللی امروز ساعت ۱۲و ۱۰ دقیقه به وقت محلی در این اجلاس سخنرانی کند.

عنوان سخنرانی حجت الاسلام امرودی «فعالیت رایگان بدنی به مثابه یک حق عمومی» بوده است و بر این اساس قرار بود به این کنفرانس پیشنهاد کند تجربه موفق شهرداری تهران در تمام شهرهای جهان به اجرا درآید.

بنابر این گزارش، یک ساعت مانده به پرواز هیات ایرانی از سوی دفتر نمایندگی سازمان بهداشت جهانی در تهران اطلاع داده شد که دولت امارات با صدور ویزا مخالفت کرده است و در نتیجه هیات ایرانی از سفر به این اجلاس و طرح پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران باز ماند.

پیش از این نیز دولت امارات متحده عربی صدها تن از ایرانیان مقیم این کشور را از ادامه اقامت در این کشور همسایه جلوگیری کرده و یا به بهانه‌های مختلف از ورود ایرانیان برای شرکت در کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های بین المللی خودداری کرده است.

این اقدامات همچنین طی سال های گذشته در دیگر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس همچون عربستان سعودی، کویت و بحرین و قطر نیز تکرار شده است که می توان به اخراج “میثم امرودی” که پیش تر سرپرست مدارس جمهوری اسلامی ایران در کویت بوده است و بسیاری از تجار و بازرگانان صاحب نام، اشاره کرد. این اقدامات باعث شده است تا هزاران ایرانی مقیم در کشورهای حاشیه خلیج فارس، این کشورها را ترک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *