فعالیتی که شما را باهوش‌تر می‌کند ، یادگیری زبانی دیگر ، باهوش تر شدن ، روش های باهوش تر شدن ، بازی‌های ویدویی ، پازل ، جمع کردن سکه ، خواندن ، نواختن ساز ، نواختن موسیقی ، باهوش شدن ، روانشناسی

۷ فعالیتی که شما را باهوش‌تر می‌کند

۷ فعالیتی که شما را باهوش‌تر می‌کند

همه ما عادات مخصوص به خود را داریم، برای مثال بازی‌ها یا کارهایی که در زمان فراغت انجام می‌دهیم از هم متفاوت‌اند. بعضی‌ها شنا کردن، بعضی دیگر بازی شطرنج و عده‌ای تماشای یک فیلم را دوست دارند. آیا تا به حال به این مساله فکر کرده‌اید که بعضی‌ از این بازی‌ها می‌توانند عملکرد ذهن شما را افزایش دهند یا قدرت ذهن شما را در دراز مدت تقویت کنند؟ شما نباید به این بازی‌ها تنها به عنوان وسیله‌ای برای آرامش یا رهایی از استرس نگاه کنید. ما در این جا ۷ فعالیتی که شما را باهوش‌تر می‌کنند را آورده‌ایم.
۱٫ یادگیری زبانی دیگر

آیا به زبان، فرهنگ و کشور دیگری علاقه دارید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، باید بدانید که می‌توانید با بهبود مهارت‌های زبانی‌ به بهترین‌ها دست یابید. یادگیری یک زبان جدید نه تنها دید عمیق‌تری به شما نسبت به فرهنگ، تاریخ و سنت کشورهای دیگر می‌دهد بلکه موجب ارتباطی بهتر، سریع‌تر و آسان‌تر می‌شود. بهتر است یادگیری آن را از کودکی آغاز کنید، اگر چه برای بزرگسالان نیز دیر نیست. یادگیری زبان به رشد مغز و در نتیجه به حل مسائل پیچیده شما کمک می‌کند. با کمی تمرین می‌بینید که مغز شما چنان رشدی کرده که حتی گاهی به زبانی دیگر فکر می‌کنید. اگر این اتفاق بافتد، به هدفتان رسیده‌اید.

۲٫ بازی‌های ویدویی

اگر چه گفته شده بازی‌های ویدیویی به علت خشونتی که دارند، برای کودکان و بزرگسالان مضر هستند اما در واقع تعدادی از آنها می‌توانند به رشد مغز شما کمک کنند. نکته اینجا است که شما باید بدانید چه بازی ویدیویی برای شما مفید است. مطالعات نشان داده که بازی‌های ویدیویی هماهنگی دست و مغز را بهبود بخشیده و از طرف دیگر قدرت تصمیم‌گیری را در شما افزایش می‌دهند.

۳٫ از بازی‌هایی که موجب ابهام ذهن می‌شوند خودداری کنید

امروزه بازی‌هایی که موجب ابهام ذهن می‌شوند بسیار رایج است اما خوشبختانه بازی‌هایی وجود دارند که برخلاف آنها هستند. آیا به جدول، معما یا بازی‌های مشابه آن علاقه دارید؟ اگر پاسخ شما مثبت است بدانید که حل کردن معما یا بازی‌هایی شبیه آن که موجب تحریک مغز می‌شوند، خطر آلزایمر را تا ۶۰% کاهش داده و از طرف دیگر حافظه شما را به شدت تقویت می‌کنند که برای دوران سالخوردگی شما لازم است. برنامه، فعالیت و بازی‌های بسیار زیادی طراحی شده که مغز را درگیر می‌کنند و موجب افزایش هوش شما می‌‌شوند.

۴٫ پازل

مهم نیست پازل‌های بزرگ چقدر دشوار و زمان‌بر هستند، در واقع هر فردی پازل را دوست دارد. همین دشواری است که این بازی را زیبا کرده است. آنها در واقع مغز شما را تحریک و شما را وادار به فکر می‌کنند که تاثیر مثبتی بر هوش شما خواهد داشت. تنها پازل‌‌ها نیستند که شما را باهوش‌تر می‌کنند بلکه جدول‌ها نیز چنین‌اند. آیا اوقات فراغت شما بسیار است و می‌خواهید بهترین استفاده را از آن بکنید یا بازرگانی هستید که تمام وقت خود را در ماشین و هواپیما به سر می‌برید و می‌خواهید از این زمان‌های بی‌کاری بهره برید؟ اگر چنین است، بازی فکری بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. بدون صرف هزینه،‌ این بازی‌ها می‌توانند جزیی از فعالیت روزانه شما شوند و عملکرد مغز شما را نیز بهبود بخشند.

۵٫ جمع کردن سکه یا اشیا دیگر

سرگرمی زیبا و مهم دیگری که موجب افزایش هوش شما می‌شود، جمع‌آوری سکه یا اشیا دیگر است. این روش به شما کمک می‌کند تا درباره جهان اطرافتان بیشتر بدانید. فرقی نمی‌کند کلکسیون شما سکه‌های قدیمی باشد یا حشرات مختلف، این فعالیت برای ذهن فایده‌ای دارد که نمی‌توان نادیده گرفت. مهم این است که کنجکاو باشید و برای یادگیری بیشتر تلاش کنید. شما می‌توانید با تجزیه و تحلیل کردن پول کشورهای دیگر، بیشتر درباره مردم و کشور آنها بدانید. این کلکسیون هدیه‌ای ارزشمند برای کودکانتان نیز خواهد بود.

۶٫ خواندن

خواندن یکی از بهترین سرگرمی‌های ممکن است. میلیون‌ها کتاب در جهان وجود دارد که یک فرد حتی نمی‌تواند ۱% آن را در کل زندگی‌اش بخواند. کتاب راهی برای شناخت جهان اطراف به ما نشان می‌دهد و بهشتی خیالی پیش روی ما می‌گذارد که برای فرار از واقعیت می‌توانیم به آن سفر کنیم. اگر می‌خواهید باهوش‌تر شوید، یک راه کتاب خواندن است. فهرستی از ۱۰ کتابی را که به آن علاقه دارید تهیه، با توجه به موضوع آنها را دسته بندی و شروع به خواندن کنید. خواندن ذهن شما را بیدار نگه می‌دارد و دامنه لغات شما را نیز افزایش می‌دهد.

۷٫ نواختن ساز

موسیقی هنری اصیل است و افرادی که قادر به نواختن سازی هستند، به افرادی باهوش لقب گرفته‌اند. درست شبیه یادگیری زبان، یادگیری موسیقی در دوران کودکی تاثیرگذارتر است. اگر چه بزرگسالان زیادی وجود دارند که این مهارت را در بزرگسالی یاد گرفته‌اند و بسیار موفق بودند. به علاوه احتیاجی نیست شما تنها روی یک ساز تمرکز کنید، نواختن دو یا چند ساز به مراتب بهتر خواهد بود.

در آخر اگر می‌خواهید هوش خود را افزایش دهید، این ۷ سرگرمی را دنبال کنید. یکی از فواید تمام این فعالیت‌ها این است که با صرف کمی زمان، بهترین نتیجه را برای شما خواهد داشت.

مجله اینترنتی باغچه

فعالیتی که شما را باهوش‌تر می‌کند ، یادگیری زبانی دیگر ، باهوش تر شدن ، روش های باهوش تر شدن ، بازی‌های ویدویی ، پازل ، جمع کردن سکه ، خواندن ، نواختن ساز ، نواختن موسیقی ، باهوش شدن ، روانشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *