زناشویی,زندگی مشترک,سکس,ارتباط زناشویی,همسر ,زن و شوهر,زندگی ,دختر و پسر ,ازدواج,خواستگاری,نامزدی,دوستی,دوستت دارم,عاشقانه,روانشناسی,روانشناختی

زنده نگه داشتن روابط عاشقانه در زندگی زناشویی

زناشویی،زنده نگه داشتن روابط عاشقانه در زندگی زناشویی،با این روش ها به راحتی می توانید عشق را در وجود خود و همسرتان زنده نگه دارید و روابط عاشقانه دائمی داشته باشید.

حتما شنیده‌اید که خیلی‌ها معتقدند ازدواج باعث تکراری شدن زندگی مشترک می‌شود و شور و هیجانی که زوج در دوره نامزدی تجربه می‌کنند، نهایتا بعد از یکی- دو سال زندگی مشترک از بین می‌رود. هرچند که روزمرگی بالاخره در پی تکرار روزها ناگزیر اتفاق خواهد افتاد اما راهکارهایی هم وجود دارد که می‌توانید با کمک آنها به رابطه‌تان رنگ و لعاب تازه‌ای بزنید و آسیب‌های تکراری شدن زندگی را کاهش دهید.

کافی است وقت بگذارید و این ۱۳ راه را امتحان کنید و کمی هم خلاقیت خودتان را چاشنی‌اش کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

۱) کدامتان می‌توانید به بهبود رابطه زناشویی کمک کنید؟

در بیشتر رابطه‌ها، معمولا یکی از زوجین ارزش بیشتری برای احساسات قائل است و این فرد، همیشه خانم خانه نیست. ببینید در رابطه شما کدامتان این احساس را بیشتر دارید؟ این فرد معمولا زودتر از دیگری متوجه سرد شدن رابطه یا فاصله گرفتنتان از یکدیگر می‌شود و می‌تواند با قدرتی که ذاتا دارد، راه‌هایی برای نزدیک‌تر شدن و صمیمیت را به شما نشان دهد. این فرد نه‌تنها خودش را مسئول می‌داند که همیشه از همه‌چیز مراقبت کند، بلکه به خاطر هوشیاری‌اش، می‌تواند عمق رابطه‌تان را هم تحت تاثیر قرار دهد.

۲)با هم قرارهای عاشقانه بگذارید

یادتان هست اوایل آشنایی با بهانه و بی‌بهانه برای دیدن هم بی‌تاب می‌شدید و قرار ملاقات‌های عاشقانه در رستوران، پارک، کافی‌شاپ، سینما و… می‌گذاشتید؟ یادتان باشد این قرار و مدارها فقط برای عاشق‌های تازه‌کار نیست؛ این کار ساده می‌تواند برای عشاق قدیمی هم جادو کند. برنامه‌های «دوتایی» را در برنامه زندگی‌تان بگذارید؛ دوتایی سینما، کنسرت و رستوران بروید یا با هم برای ورزش به پارک بروید. این قرارها می‌تواند بیش از چند ساعت طول بکشد؛ یک روز، یک هفته یا حتی بیشتر!

۳) دوباره (یا سه‌باره) ماه عسل بروید!

ماه عسل‌ها (قطعا بدون حضور بچه‌ها) فقط برای تازه‌عروس و تازه‌دامادها نیست. سالی یک ماه عسل اصلا زیاد نیست! خیلی از مردم این سنت را مدام تکرار می‌کنند و کلی هم به‌ آنها خوش می‌گذرد.

۴) از برق بکشید!

فکر کنید می‌خواهید مدیتیشن کنید؛ اما این بار دوتایی همراه با همسرتان. جایی را پیدا کنید که هیچ تکنولوژی‌ای دم‌دستتان نباشد تا هیچ‌کس مزاحم لحظه‌های عاشقانه‌تان نشود. حالا لذت ببرید!

۵) سرگرم شوید!

بعضی کارهای دوتایی به خرج زیادی نیاز ندارد، فقط کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید. ببینید چه بازی‌هایی مورد علاقه شما و همسرتان است و هر دو از آن لذت می‌برید. قطعا این کار می‌تواند شما را بیش از پیش به هم نزدیک کند.

۶) در خدمت هم باشید

نوبتی به یکدیگر خدمت‌رسانی کنید. مثلا شما می‌توانید ریش‌های همسرتان را برایش بتراشید و او می‌تواند موهایتان را برایتان بشوید یا شانه کند. این کارها هیچ خرجی ندارد و همه‌اش منفعت است!

۷) به هم غذا بدهید

شام خوردن زیر نور شمع را امتحان کنید. گاهی هم دور سفره یا میز کنار هم بنشینید و برای هم لقمه بگیرید.

۸) در چشم هم خیره شوید

سعی کنید لحظاتی فقط از طریق تماس چشمی با هم رابطه بگیرید، بدون اینکه نیاز به حرف زدن باشد. شاید اولش در این کار ناشی باشید یا خنده‌تان بگیرد اما مطمئنا بعد از چند دقیقه لحظات خوبی را تجربه خواهید کرد و با احساس بی‌نظیری غافلگیر خواهید شد.

۹) موسیقی دونفره

بعد از صرف شام که بچه‌ها به اتاق خودشان می‌روند، شما هم با همسرتان به اتاق خوابتان بروید، یک موسیقی ملایم بگذارید و با هم گوش کنید. مطمئن باشید اتفاق‌های خوبی خواهد افتاد!

۱?) دوره دیدنی نمی خواهد

ماساژ دادن یکی از روش‌های زنده نگه داشتن عشق است. نیازی به تخت مخصوص یا روغن‌های خوشبو و فانتزی نیست؛ برای لمس عشق، احتیاجی به دوره‌های حرفه‌ای ماساژ و… نیست. فقط کنار هم باشید.

۱۱) با هم شعر بخوانید

برای هم اشعار عاشقانه بخوانید . جادوی کلام حافظ و مولانا را فراموش نکنید که می‌تواند مدهوشتان کند.

۱۲) برای عشقتان یادداشت‌های عاشقانه بگذارید

یادداشت‌های عاشقانه‌ای که لای یک صفحه از کتاب، زیر بشقاب یا بالش پنهان شده باشد، مسلما لبخند تحسین‌برانگیزی را بر لبان همسرتان خواهد نشاند.

۱۳) با زبان عشق با هم صحبت کنید

به روش عشاق افسانه‌ای با هم صحبت کنید. سرشار از ارادت، صمیمیت و احساساتی که از قلبتان نشات گرفته است.

منبع: Psychologytoday

گردآوری : مجله اینترنتی مفیدترینها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *