خیانت همسر  ، علل خیانت  ، رازداری همسر+زناشویی,زندگی مشترک,سکس,ارتباط زناشویی,همسر ,زن و شوهر,زندگی ,دختر و پسر ,ازدواج,خواستگاری,نامزدی,دوستی,دوستت دارم,عاشقانه,روانشناسی,روانشناختی

راههایی برای فراموش کردن خیانت همسر

زناشویی،راههایی برای فراموش کردن خیانت همسر،خبری که روح هرکسی را جریحه دار می کند و وقتی می شنوی نامقعول ترین تصمیمات به ذهنت می رسد، اما یک لحظه صبر کنید، کمی بیاندیشید، انسان موجودی جایز الخطاست. شاید بتوانید گذشت کنید و با همسر خیانت کار خود به زندگی زیر یک سقف ادامه دهید.

اشتباهات انسان از زمانی آغاز گردید که از بهشت برین رانده شد و در کره زمین سکنی گزید. همان طور که خداوند فرموده انسان از بدو خلقت مرتکب اشتباهات بسیاری شده است که این اشتباهات گاهی ناسپاسی بر پروردگار خود بوده است «إِنَّ الإِنْسانَ لِرَبِّهِ لَکَنُودٌ» (۱):«انسان نسبت به نعمت های پروردگارش ناسپاس است» و گاهی هم انسان بر نفس خویشتن ستم می کند. رَبَّنا ظَلَمْنا أَنْفُسَنا (۲) پروردگارا ما بر خویشتن ظلم کردیم. و در نهایت بعضی اوقات حقوق دیگران را خدشه دار می کند که در اصطلاح «حق الناس» گفته می شود. مورد اول و دوم یعنی ناسپاسی به پروردگار و ظلم به خویشتن با توبه بخشیده می شوند و اگر کسی در حق خداوند ظلم کرده باشد با یک توبه واقعی می تواند تمام گناهان خود را پاک کند و از محبین پروردگار گردد مگر نه این است که خداوند بارها فرموده توبه کاران را دوست دارد؟

اما گناه سوم آنجایی است که ما نسبت به همدیگر مرتکب می شویم از جمله در خانواده و در بین زن و شوهر این اتفاق زیاد می افتد و شاید با زبان و کارهای ناشایست همسرمان را برنجانیم. از جمله کارهای ناروا و ناشایست که از سوی همسران غیر قابل بخشش شمرده شده، خیانت و ارتباط همسر با فرد دیگر می باشد و خیلی از خانواده ها به سبب همین موضوع از هم پاشیده می شوند. اما آیا واقعا همسر خائن حق زندگی ندارد؟ و بایستی با یک اشتباه وی را از زندگی خود کنار بگذاریم؟

با توجه به اینکه خداوند مهربان و بخشنده است و ما تجلی صفات پروردگار در روی رمین هستیم چرا نباید ببخشیم؟ در این مطلب راهکارهایی را برای کنار آمدن با خیانت همسر و بخشیدن وی ارائه می شود.

درباره‌ی مشکل پیش آمده رازداری کنیــــد.حتی اگر فرزندانتان چیزی دانسته‌اند، بگویید اشتباه کرده‌اند و منکر آن شوید. آبروریزی از بندگان خداوند، از هر گناهی بزرگتر است

راههایی برای فراموشی

بخشنده باشیم

کسی که از گناه خود توبه کند خداوند می بخشد و بهتر است ما هم بخشنده باشیم کما اینکه دوست داریم دیگران ما را ببخشند، و به یاد داشته باشیم که اگر ما چنین اشتباهی را مرتکب می شدیم و همسرمان از ما گذشت نمی کرد چقدر آزرده خاطر می شدیم . حتی ممکن بود به خاطر عدم بخشش به کارهای ناپسند ادامه دهیم اما بخشش مانع ادامه کارهای اشتباه است.

درباره‌ی مشکل پیش آمده رازداری کنیــــد.حتی اگر فرزندانتان چیزی دانسته‌اند، بگویید اشتباه کرده‌اند و منکر آن شوید. آبروریزی از بندگان خداوند، از هر گناهی بزرگتر است

به گناهان خود هم توجه کنیم

ممکن است همسر شما در طول عمرش یک بار مرتکب چنین اشتباهی شده باشد، اما آیا خود شما معصوم هستید؟ بی شک گناهان بسیاری دارید که همسر شما هم می تواند آنها را نبخشد! لذا بهتر است هم از گناهان خودتوبه کنیم و هم اشتباه همسر را بپذیریم.

پیدا کردن عامل و علت خیانت

بی شک همسر شما بدون دلیل خیانت نکرده است و شما هم در به وجود آوردن زمینه خیانت بی تقصیر نبوده اید بایستی عامل یا عوامل خیانت را پیدا کرده و نسبت به برطرف کردن آن اقدام گردد و الا ممکن است این قضیه دوباره تکرار شود و آتش به جان زوجین زند.

تصمیم آنی نگیریم

هر انسانی از شنیدن چنین خبری روحش جریحه دار می گردد و ممکن است در مرحله اول تحت تاثیر احساسات تصمیمات نامعقولی بگیرد. لذا نباید عکس العمل آنی از خود نشان دهید و یک مرتبه به دلیل بد عهدی همسرتان تصمیم بگیرید که از او جدا شوید. شما نیازمند کمی زمان هستید تا مسایل دیگر را نیز زیر و رو کنید. نباید به طور خاص تمام توجه خود را به خیانتی که از او سر زده معطوف کنید. بلکه سکوت کنید و بررسی این مسئله را به فرصت دیگر موکول کنید.

صحبت کردن با همسر

بعد از اینکه مدتی گذشت و شما آرامش خودتان را به دست آوردید با همسر خود در مورد بد عهدیش صحبت کنید. تمام سوال هایی که به ذهنتان می رسد را بپرسید. شاید با این کار به این نتیجه برسید که همسرتان هنگام ارتکاب به این کار، اصلا فکر نمی کرده که به شما خیانت می کند و حتی ممکن است کار وی آن چیزی نباشد که در تصور شماست و شاید سو تفاهمی بیش نبوده است .

بی شک همسر شما بدون دلیل خیانت نکرده است و شما هم در به وجود آوردن زمینه خیانت بی تقصیر نبوده اید بایستی عامل یا عوامل خیانت را پیدا کنید

ارتباط جنسی خود را حفظ کنید

یکی از موارد مهمی که باعث قوام زندگی زوجین می گردد ارتباط جنسی صحیح و درست است.اگر بعد از خیانت این مسئله تعطیل شود یعنی زمان مرگ زندگی شما فرا رسیده است اما با حفظ این رابطه هنوز می توان به زندگی امیدوار بود البته بایستی ضعف های ارتباط تان را برطرف کنید و چه بسا همین نا صحیح بودن رابطه و سردی شما در ارتباط باعث خیانت شده باشد.

بی شک همسر شما بدون دلیل خیانت نکرده است و شما هم در به وجود آوردن زمینه خیانت بی تقصیر نبوده اید بایستی عامل یا عوامل خیانت را پیدا کنید

از بین بردن زمینه های خیانت

مواردی همچون ارتباط بی حساب با نامحرم، بیکاری،وب گردی و حضور ۲۴ ساعته در شبکه های اجتماعی، سردی رابطه جنسی، تحویل نگرفتن همسر، عدم تامین نیازهای عاطفی همسر و… باعث خیانت می شوند که این موارد باید از بین برده شوند.

رازداری

درباره‌ی مشکل پیش آمده رازداری کنیــــد.حتی اگر فرزندانتان چیزی دانسته‌اند، بگویید اشتباه کرده‌اند و منکر آن شوید. آبروریزی از بندگان خداوند، از هر گناهی بزرگتر است.

آزمایش الهی

بهتر است این مسئله را آزمایش الهی بدانید، چرا که بعضی از بلاها امتحان هستند بلا در معارف اسلامی به معنای آزمایش است. «اذابتلی ابراهیم ربه بکلمات» (۳) یا در سوره‌ی انبیاء که خداوند می‌فرماید: «و نبلوکم بالشر و الخیر فتنه» (۴)ما شما را از طریق شرها و خیرها آزمایش می‌کنیم.پس با رازداری و بخشیدن همسر راه بخشش خویش را هموارتر سازیم.

پی نوشت:

۱) سوره العادیات،آیه ۶
۲) سوره اعراف،آیه۲۳
۳)سوره بقره،آیه ۱۲۴
۴)سوره انبیاء،آیه ۳۵

گردآوری : مجله اینترنتی مفیدترینها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *