شوخی سرگرمی و نان اضافه

 

mofidtarinha
mofidtarinha

پروفسور سام شاستراز دانشگاه پزشکی نروژ که درباره نحوه سرگرمی و تفریح در ۲ جنس مطالعه کرده و در مجله پزشکی انگلستان نتایج کار خود را چاپ کرده ، معتقد است زنان در صحبت خود بیشتر کلمات دلگرم کننده و تحسین کننده را به کار می برند در حالی که مردان به خصوص مردان جوان بیشتر از طعنه و تمسخر استفاده می کنند.

او معتقد است زمان و مردان از شوخی  به گونه هایی متفاوتی استفاده می کنند و نگاه متفاوتی به این امر دارند. یعنی در این مورد تفاوت آشکاری بین زن و مرد وجود دارد. به همین دلیل اگر دقت شود، متوجه می شوید تعداد کمدین های مرد بیشتر است ودر ضمن مردان بیشتر از زنان جوک می گویند.

علاوه بر این تحقیقات، نشان داده که مردان عادت دارند شوخی های به شدت بامزه و خنده دار تری بکنند. حتی اگر باعث شوند کسی از این شوخی ها مورد تمسخر واقع شده و نارحت شود.

این تهاجمی بودن در مزاح، نوعی رفتار مردانه است که به میزان هورمون های مردانه فرد بستگی دارد. او در یک بررسی خود واکنش ۴۰۰ نفر در خیابان نیوکاستل را به یک چرخه مضحک خودثبت کرد و متوجه شد نیمی از افراد واکنش کلامی به آن نشان دادند که اکثر آن ها مرد بودند. زنان بسیار کمی اظهار نظر های کنایه آمیز داشتند اما ۷۵ درصد از مردان با فریاد کردن این جمله که یه چرخت رو گم کردی به او طعنه زده بودند.

هنگام رانندگی هم مردان جوان اغلب اوقات از طعنه های تمسخر آمیز استفاده کرده و حتی گاه شیشه پنجره را پایین آورده و متلک های خود را فریاد زده . البته در سنین بالاتر این طعنه ها کمی مودبانه تر شده و به مدل زنانه شبیه است. به نظر می رسد ین قضیه مربوط به بالا بودن سطح تستوسترون د دوران جوانی باشد.

رفتار پرخاشگرانه از ۱۱ تا ۱۳ سالگی در پسران شورع شده . تا این که در زمان بلوغ به اوج خود می رسد. سپسبه نوعی شوخی کردن و بذله گویی مبدل می شود. به طوری که در مردان بزرگ سال این پرخاشگری زیر ظاهر شوخی پنهان میشود. در واقع پرخاشگری به بذله گویی هوشمندنه تحت کنترل فرددر می آید.

2 دیدگاه برای “شوخی سرگرمی و نان اضافه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *