برای جلوگیری از ریزش مو روزی یک قاشق سبوس برنج را داخل یک کاسه ماست ریخته و نیم ساعت قبل از غذا میل کنید

علت ریزش مو
مو

درمان ریزش موی چرب

کافیست ۲ قاشق آویشن را در یک قوری بجوشانید تا غلیظ شود سپس آن را روی سر بمالید

اینکار همچنین شپش را از بین برده و مو را تقویت می‌کند

✅قورمه سبزی خورشت مفید برای تقویت رشد کودکان وکاهش دردهای عضلانی وجلوگیری از ریزش مو میباشد

✅افرادی که صبح ها دیر از خواب بیدار می شوند، بیشتر دچار ریزش مو می شوند زیرا عموما یا صبحانه نمی خورند یا بسیار دیر صبحانه می خورند که هردو موجب کمبود ویتامین می شود

 

این باور ک با کندن یک موی سفید، چندتارسفید ب جای آن رشد می کند، توجیه علمی ندارد

بااین حال بهتر است از این کار اجتناب کنید، زیراممکن است باعث آسیب ب فولیکول مو یا ریشه مو شود

علل ریزش مو

ریزش موی محدود و روزانه کاملاً طبیعی است و می‌تواند به چرخه عمر طبیعی موی انسان مربوط باشد. ریزش موی سریع‌تر که عادی تلقی نمی‌شود، می‌تواند ناشی از چنین عواملی باشد:

  • ریزش موی ارثی (آلوپسی آندروژنیک) نوع شایعی از ریزش مو در مردان و گاهی زنان است، که در واکنش به اثر آنابولیک آندروژن‌های طبیعی بدن اتفاق می‌افتد. این نوع ریزش مو تحت عنوان «الگوی طاسی مردانه/زنانه» هم شناخته می شود و می‌تواند از یک یا هر دو والد به ارث برسد.

  • مشکلات سلامت و درمان آن‌ها. بیماری‌هایی که می‌توانند باعث ریزش مو شوند متنوعند. از عفونت های قارچی مانند تینئا کاپیتیس گرفته تا کم‌کاری و پرکاری تیروئید و لوپوس (DLE). درمان‌های مختلف سرطان مانند پرتودرمانی و شیمی‌درمانی هم می تواند تاثیرگذار باشد.

  • استرس روانی و فیزیکی. عوامل استرسی مختلف چه مربوط به شغل چه اختلالات عاطفی، زایمان، بیماری مزمن، کمبود ویتامین یا کم خونی می‌تواند بر ریزش مو تاثیرگذار باشد.

  • آسیب رسیدن به مو از حرارت دادن مکرر مو گرفته تا استفاده از مواد شیمیایی عوامل مختلفی هستند که باعث ریزش مو به علت تخریب آن می‌شوند.

  • کشیده شدن مو به خاطر مدل‌های بافت مو یا دم اسبی می‌تواند منجر به ریزش مو ناشی از آلوپسی کششی شود.

  • ریزش مو ناشی از بالارفتن سن. با افزایش سن موها هم به طور طبیعی نازک تر و شکننده‌تر می‌شوند و موجب می‌شود میزان رشد مو بیشتر شود.

شناخت تمامی این عوامل، هم ژنتیکی و هم خارجی، می‌تواند ریزش مویی که شما تجربه می‌کنید را به انواع مختلف کاهش دهد. برخی عوامل مانند استرس ناشی از رژیم غذایی و بیماری را می توان به راحتی شناسایی و رفع کرد، در حالی که دیگر عواملی مانند الگوی طاسی مردانه غیرمنتظره اتفاق می‌افتند. با وجود این هنوز گزینه‌های زیادی برای مقابله با الگوی طاسی مردانه و دیگر انواع ریزش مو وجود دارد. مهمترین چیز این است که از پزشک برای شناسایی نوع ریزش مو، و سپس مراحل رسیدگی و درمان آن کمک بگیرید

 

✅تافت ماده ای شیمیایی است که در بیشتر آرایشگاه ها از آن استفاده می شود.

استفاده ی زیاد از تافت مانع رسیدن اکسیژن به مو شده و باعث خشکی و ریزش مو می شود.

 

منبع:
@mofidtarinha

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *