مصرف توت فرنگی و زغال اخته باعث کارایی بهتر مغز می شود

بررسی ها نشان می دهد چنان چه برنامه غذایی شامل مقادیر توت فرنگی و زغال اخته باشد پیری به تعویق می افتد و مغز بهتر کار می کند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از سی . بی . اس نیوز محققان دریافته اند که مصرف مقادیر کافی توت فرنگی و زغال اخته موجب کارایی بهتر و سریعتر مغز می وشد و از پیر شدن جلوگری می کند.

اخیرا تحقیقاتی روی بیش از ۶۰ نفر انجام شده که این افراد را به ۳ گروه تقسیم می کنند. در رژیم گروه اول توت فرنگی نبود، در رژیم غذایی گروه دوم توت فرنگی و در رژِم غذایی گروه سوم توت فرنگی و زغال اخته بود.
پس از دو ماه ، نتایج این ۳ گروه بررسی و مشخص شد گروه سوم که از توت فرنگی و زغال اخته استفاده کرده بودند از کارایی مغز بهتر و سریع تری برخوردار بودند و از نظر تمرکز و مهارت های حل مساله در وضعیت بهتری قرار داشتند.
از طرفی متخصصان به این علت که توت فرنگی و زغال اخته دارای انتی اکسیدان های فراوان و مواد رنگی طبیعی هستند که در سلامتی افراد نقش به سزایی دارند و توصیه به مصرف آن ها می کنند.
البته هنوز از تاثیر واقعی توت فرنگی و زغال اخته بر مغز اطلاع کافی در دست نیست اما آن چه مشخص شده است تنظیم و سرعت بهتر آن در عملکردهای گوناگون است. لازم به ذکر است که حتی کهنسالان نیز با استفاده از این دو میوه می توانند از تاثیرات مثبت آن بر مغز بهره مند شوند.

 

پایان.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *