چطور ناخن های محکم و زیبا داشته باشیم؟

تقویت کننده های ناخن برای استفاده بر روی ناخن های خیلی ضعیف و شکننده ورقه ورقه شده در کوتاه مدت مفید هستند اما اگر شما از آنها برای مدت طولانی تر از ۳ هفته استفاده کنید ناخن ها بیش از اندازه سفت می شوند و همین مسئله باعث می شود که آمادگی شکنندگی، ورقه ورقه شدن را پیدا کنند. فکر نکنید که ناخن های سالم و خوب همگی محکم و سفت هستند و از نوع ناخن های فوق العاده و ایده ال می باشند.
این گونه مواد تقویت کننده می توانند بیشتر مضر باشند تا مفید. یک روش بهتر و مفید تر برای داشتن ناخن های سالم و محکم مالیدن کرم دست و روغن بر روی ناخن و پایه ناخن هر بار پس از شست و شوی دست می باشد. این روش ساده ناخن های شما را زیبا و پرجذبه می کنند و به آن ها استحکام می بخشد.

مراقبت از ناخن
مراقبت از ناخن

برنامه هفتگی مراقبت از ناخن ها (هر هفته ۱۵ الی ۲۰ دقیقه)
۱- لاک های کهنه و قدیمی را از روی ناخن ها پاک کنید. برای پاک کردن لاک روی ناخن ابتدا یک قطعه پنبه به آستون آغشته کرده و روی ناخن لاک زده بگذارید چند ثانیه صبر کنید سپس با یک حرکت سریع و محکم لاک را پاک کرده . این کار را چند بار تکرار کنید تا تمام لاک ها روی ناخن پاک شود.
۲- با استفاده از یک سوهان ناخن به ناخن شکل و فرم دهید.
سوهان را از گشوه ها به سمت مرکز ناخن بکشید. به طور رفت و برگشت سوهان را حرکت ندهید چون این کار باعث ایجاد رگه ها و ریش ریش هایی در نوک ناخن شده و در نتیجه ورقه ورقه می شود.

مراقبت از ناخن
مراقبت از ناخن

۳- دست ها را با آب گرم صابونی به مدت چند دقیقه نگه دارید تا جرم زیر ناخن ها پاک شود.
۴- حال نوبت لاک زدن است. هیچ دلیلی وجود ندارد که شما پول خود را برای انواع مختلف لاک مانند پر کننده ها، پوشش های پایه، پوشش های رویی، تقویت کننده های ناخن به هدر دهید. پس از لاک زدن ناخن، یک لاک براق کننه بدون رنگ روی ناخن خود بزنید، اجازه دهید خشک شود. ممکن است بخواهید که لاک رویی خود را دوباره بزنید. این کار ناخن شما را مستحکم خواهد کرد و از شکستن و ریش ریش شدن آن جلوگیری می کند.
۵- در نهایت از یک کرم مرطوب کننده یا لوسیون مرطوب کننده به ناخن دست بمالید. این کار ناخن شما را نرم کرده و از ورقه ورقه شدن آن ها جلوگیری می کند.

 

پایان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *