نکات آرایشی و اثرات روانی آرایش

مطالعات باستان شناسی، تاریخی و انسان شناسی تایید کرده اند که لوازم زیبایی برای بدن ، توط زنان و مردان همه فرهنگ ها و جوامع مورد استفاده قرار گرفته است.

گردش در گالری های صورت در موزه ، شواهد بارزی از تحول در عادت آرایش شخصی طی ۲۰۰ سال گذشته نشان می دهد. بررسی های مدرن فرهنگهای کشورهای دور، نشان مید هد که رنگ آمیزی پوست و رنگ کردن مو در رفتار اجتماعی نقش مهمی را بازی می کند. در فرهنگ حاضر، در مقایسه با روش سابق این موضوع کاهشی نداشته است، فقط ظریف تر و کمی غیر ملموس تر گردیده است.

نیاز به آرایش پوست آن قدر حیاتی است که اگر همه محسولات ارایشی تجاری از بازار برچیده شود، مصرف کنندگان، لوازم مورد نیاز خود را تولید خواهند کرد. مواد حیوانی، گیاهی و معدنی مخلوط می شوند، یا به صورت خمیر در می آیند، و برای آرایش و رنگ آمیزی مو و صاف کردن چین های صورت به کار می روند. دختران مدرسه ای لوبیای قرمز را ذخیره می کنند و پس از مرطوب کردنشان بر روی صورت و گونه ها و لب های می مالند. ابروها ، خطوط رویش مو و نشانه های زیبایی مدام تغییر می کند تا با درک اجتماعی رایج از جذابیت ، هماهنگی یابند.

عاری بودن پوست از انواع بیماری ها اهمیت بیشتری دارد چون ظاهر پوست، مو و ناخن برای ابراز موقعیت اجتماعی و برای ایجاد تاثیر بر دیگران و در نتیجه ایجاد اعتماد به نفسو رضایت خود موثر است و شخصی که معتقد است بدن سالم او مطابق با استانداردهای زیبایی نیست، باز هم از یک ناراحتی رنج می برد.

بنابراین این مساله ما را موظف می کند که شرکت های فعالی در مراقبت های اولیه پوست  و زیبایی و آرایش آن داشته باشیم و این مسئولیت را نباید فقط به آرایشگران، مسئولین سالن های آرایشی محول ساخت و باید انست همه انسان ها مشتاقانه منتظر پذیرفتن مشورت از افرادی می باشند که می توانند ضامن زیبایی و سلامت چهره ان ها باشند.

به طور مسلم هدف همه از آرایش زیباتر شدن است. آرایش باید به گونه ای انجام شود که زیبایی های ظاهری را برجسته تر نشان داده و عیوب آن را مخفی کند. به طورم عمول جوان ترها دارای چهره و پوستی بدون عیب و ذاتا زیبا هستند و این موضوع نیاز آن ها را به آرایش کمتر می کند. بهتر است که هر چه زوتر این توصر غلط که هر چه آرایش غلیظ تر باشد زیباتر است را از ذهن خود خارج کنیم.

چند نکته مهم آرایشی برای داشتن ظاهری زیباتر و طبیعی تر

مشکلات مربوط به موهایتان را بر طرف کنید.

مو همیشه یکی از جنبه ای اصلی زیبایی به حساب می آمده است. برای زیباترنشان دادن چهره تان، باید مدل مویی را انتخاب کندید که کاملا برازنده فرم صورتتان باشد. برای این منظور می توانید به سالن زیبایی مراجعه کرده و از متخصین زیبایی کمک بگیرید . مطمئنا یکی از مدل های مو هست که بیشتر از بقیه مدل ها به شما می آید  باید همان مدل را پیدا کنید. برای تنوع بیشتر می توانید موهایتان را رنگ کنید البته رنگی که با رنگ چهره تان نیز متناسب باشد.

استفاده از متخصص در این زمینه شما را مطمئن خواهد ساخت که موهایتان خریاب نخواهد شد. علاوه بر مدل و رنگ مو، می توانید با تغییر محصولات بهداشتی موی خود مثل شامپو،حالت دهنده و ژل، سلامت موهایتان را نیز افزایش دهید.

نحوه آرایشتان را تغییر دهید

این مسئله دیگر به همه ثابت شده است که آرایش می تواند تاثیر شگرفی بر زیبایی افراد داشته باشد. دانشتن نوه صحیح انجام خط چشم، ایه چشم، خط لب، رژ لب، رژ گونه و کرم پودر می تواند به شما کمک کند تا زیبایی چهره تان را نمایان تر سازید. در این قسمت به برخی از نکات مهم اشاره می کنیم:

زیر سازی صحیح و مناسب باعث می وشد آرایش بهتر و زیباتر روی صورتتان بنشیند. استفاده از کرم و پودر و پنکک و استفاده از مرطوب کننده قبل از آن ها به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

از رنگ های مناسب استفاده کنید.

در این زمینه می توانید از رنگ های موهایتان الهام بگیرید. متخصصین آرایش اعتقاد دارند که رنگ های کرم و خاکستری برای افراد بلوند و قهوه ای وشکلاتی برای افراد سبزه با موهای مشکی و خرمایی و رنگ های مسی ، هلویی و قرمز هم برای آنهایی که موهای قرمز و شرابی دارند بسیار مناسب است.

تکنیک های مهم آرایش چشم را یاد بگیرید

از آن جا که چشم مهم ترین مرکز زیبایی در صورت است، باید به طور صحیح آرایش شوند. یکی از روش های آن سایه زدن، کشیدن یک رنگ سایه روی پلک، و بعد ادغام آن با رنگی دیگر است. آن دسته از افراد که چشمانی گود دارند بهتر است از سایه های تیره استفاده کنند.

آن ها که چشمانی تنگ دارند بهتر است خط چشم را کاملا بیرون از لبه چشم کشیده و در گوشه های چشم آن را کمی پهن تر کنند. اگر چشمانی باز و درشت دارید، بهتر است خط چشم را داخل لبه چشم بکشید تا بزرگی چشم های کمتر مشخص شود. برای چشم های ریز بهتر است از رنگ های کم رنگ تر و برای چشم های درشت از رنگ های گرم تر استفاده شود.

پوست که بزرگ ترین اندام بدن است، در زیبایی ما از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. داشتن پوست سلام و جوان باید در مرلحه اول هدف شما قرار گیرد.

در این قسمت به بعضی از نکات بهداشتی پوست اشاره می شود:

برای دور ماندن از اشعه های زیان آور خورشید ، از ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.

از کشیدن سیگار خودداری کنید.

تغذیه و خواب کافی و مناسبی داشته باشید

بر خود استرتس وارد نکنید

از محصولات آرایشی معتبر و با کیفیت استفاده کنید

بدون شستن دست ها، به صورت تان دست نزنید

به طور مداوم ورزش کنید

برای مدت طولانی آرایش را روی صورت تان نگه ندارید و صورت تان را شست و شو دهید.

 

نظافت صحیح:

به نظافت ناخن های دست و پا و هم چنین دندان ها توجه داشته باشید از مد روز تا آن جا پیروی کنید که متناسب شما باشد. استفاده از آخرین مدل های روز به شما برای انتخاب لباس کمک کرده و باعث می شود راحت تر بتوانید آن چه مطابق خواسته و شخصیت تان است را پیدا کنید.

 

 

پایان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *