شنبه , ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
نقش نور آفتاب با بیماری سرطان و پیری پوست !
تابش نور افتاب

نقش نور آفتاب با بیماری سرطان و پیری پوست !

   نقش نور آفتاب با بیماری سرطان و پیری پوست !

      نقش نور آفتاب با بیماری سرطان و پیری پوست !
تابش نور افتاب

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت آب مروارید، پیر پوستی و کک و مک را از شایع‌ترین عوارض مواجهه بیش از حد با پرتوهای فرابنفش خورشید عنوان کرد و گفت: سرطان پوست نیز از عوارض مزمن اشعه فرا بنفش است.

به گزارش تسنیم، کاظم ندافی اظهار داشت: پرتوهای فرا بنفش خورشیدی یکی از مهم‌ترین عوامل خطر زیست محیطی در تمام دنیا محسوب می‌شود و همه انسانها از طریق مواجهه با نور خورشید و بسیاری از منابع انسان ساخت مورد استفاده در صنعت، تجارت و تفریح در معرض پرتوهای فرا بنفش قرار دارند.

وی با بیان اینکه مقادیر کم پرتوهای فرا بنفش برای انسان سودمند و برای تولید ویتامین D ضروری است، گفت: پرتوهای فرا بنفش همچنین برای درمان برخی از بیماری‌ها نظیر راشیتیسم، پسوریازیس و اگزما کاربرد دارد.

ندافی در عین حال بیان کرد: مواجهه طولانی مدت انسان با پرتوهای فرا بنفش خورشیدی ممکن است منجر به ایجاد طیف وسیعی از عوارض بهداشتی حاد و مزمن بر پوست مانند، پیری زودرس، سرطان پوست، واکنش‌های التهابی و آب مروارید در چشم‌ها و ضعف سیستم ایمنی بدن شود.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار آفتاب سوختگی و برنزه شدن را از شایع‌ترین عوارض حاد شناخته شده مواجهه با تابش بیش از حد پرتوهای فرابنفش عنوان کرد و افزود: همچنین قرار گرفتن در معرض پرتوهای فرا بنفش باعث ایجاد تغییراتی در پوست از جمله کک و مک، خال و از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و در نتیجه چین و چروک، خشکی و زبری پوست می‌شود.

وی در ادامه به دیگر اثرات مخرب پرتوهای فرا بنفش بر پوست اشاره کرد و گفت: سرطان پوست از عوارض مزمن اشعه فرا بنفش است و  یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها و در عین حال قابل پیشگیرترین سرطان‌ها، سرطان پوست است.

ندافی در ادامه گفت: پرتوهای فرا بنفش یکی از عوامل مهم در ایجاد بیماریهای چشمی نظیر آب مروارید و سرطان چشم و سوختگی قرنیه چشم یکی از شایع ترین آثار پرتوهای فرابنفش است.

وی افزود: این مشکل در افرادی که ورزش اسکی انجام می‌دهند و افرادی که به دریا می‌روند نیز دیده می‌شود.احساس وجود جسم خارجی در چشم، سوزش و خارش، درد شدید و قرمزی از علا ئم التهاب قرنیه چشم ناشی از تابش شدید پرتوهای فرابنفش است.

ندافی ایجاد بیماری‌های چشمی از جمله آب مروارید را از دیگر عوارض مزمن مواجهه با پرتوهای فرا بنفش عنوان کرد و افزود: در واقع یکی از عوامل مهمی که در ایجاد بیماری‌های چشمی نقش دارد، پرتوهای فرا بنفش است. برای جلوگیری از این پرتوها توصیه می‌شود حتی المقدور از عینک‌های آفتابی و به ویژه لنزهای پلاستیکی (از جنس پلی کربنات) استفاده شود.

رئیس مرکز سلامت محیط کار با بیان این که در زمستان، برف ممکن است شدت پرتوهای فرا بنفش را دو برابر افزایش دهد خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از عوارض پرتوهای فرا بنفش از کلاه مناسب و لبه دار و لباس‌های آستین دار استفاده شود و همچنین استفاده فراوان از کرم‌های ضد آفتاب و حتی الامکان قرار گرفتن در سایه برای پیشگیری از این عوارض توصیه می‌شود.

 

پایان.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

یادگیری با مدیتیشن

چگونه مدیتیشن در یادگیری تاثیر می گذارد؟

چگونه مدیتیشن در یادگیری تاثیر می گذارد؟     چگونه مدیتیشن در یادگیری تاثیر می …

یشگیری از آلزایمر

نشانه‌های اولیه آلزایمر

  نشانه‌های اولیه آلزایمر آلزایمراز دست دادن حافظه و فراموشی نخستین نشانه از بیماری آلزایمر …

رابطه عاشقانه تان با این 6 رفتار نابود می شود، مراقب باشید!!

رابطه عاشقانه تان با این ۶ رفتار نابود می شود، مراقب باشید!!

بسیاری از کارهایی که ما انجام می دهیم در دراز مدت رابطه عاشقانه مان را ویران خواهند کرد‎

نحوه مدیریت هزینه های زندگی

نحوه مدیریت هزینه های زندگی

نکاتی برای مدیریت هزینه های زندگی

چند نكته در مورد نوشتن رزومه مؤثر

چند نکته در مورد نوشتن رزومه مؤثر

نکات رزومه نوشتن

مواد مخدر

اعتیاد

اعتیاد جرم است یا بیماری؟

چرا شطرنج بازی بکنیم

شطرنج بازی کردن چه فایده ای دارد؟

شطرنج بازی کردن چه فایده ای دارد؟ تفاوت مغز شطرنج بازان حرفه ای با انسان …

اشتباهات موقع خواب

اﻫﻤﻴﺖ خواب و تاثیر آن بر سلامتی

اﻫﻤﻴﺖ خواب و تاثير آن بر سلامتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *