کارآگاه شوهرتان نباشید

کارآگاه شوهرتان نباشید
مشکوک بودن به همسر

همیشه می‌ترسم به کسی علاقه‌مند شود، دور از چشم من کارهایی کند که من دوست ندارم و این باعث می‌شود که همیشه مراقب او باشم.
وقتی از سر کار برگشت، احساس کردم لباسش بوی عطر زنانه می‌دهد. رفتارش مشکوک بود. بیشتر از همیشه سرحال به نظر می‌رسید. این شب‌ها کمی دیرتر از قبل به خانه برمی‌گردد.

هرچند مدام با او تماس می‌گیرم و هر ساعت مطمئن می‌شوم که هنوز شرکت است یا نه اما چیزی ته قلبم می‌گوید که یک جای کار اشتباه است. چند وقتی است که وقتی می‌خوابد، تلفن همراهش را چک می‌کنم. تماس‌ها، پیامک‌ها اما فایده‌ای ندارد. می‌تواند برخی تماس‌هایش را پاک کند.

همیشه می‌ترسم به کسی علاقه‌مند شود، دور از چشم من کارهایی کند که من دوست ندارم و این باعث می‌شود که همیشه مراقب او باشم.

مطالب بالا، حال و روز خیلی از خانم‌هاست که فکر می‌کنند اگر مثل کارآگاه‌ها همسرشان را چک کنند و از همه کارهای او مطلع باشند، دیگر او را از دست نمی‌دهند.

برخی از ما به روابط محل کار همسرمان حساسیم، تا آنجا که همیشه دلشوره داشته و شاید بدمان نیاید یک دوربین مدار بسته به او وصل کنیم که از تمام لحظاتش با خبر باشیم، اما این احساس و این نوع رفتار علاوه بر همسرمان به خود ما نیز آسیب می‌رساند، به زندگی‌مان رنگ بی‌اعتمادی می‌پاشد و باعث می‌شود نتوانیم از با هم بودن لذت ببریم.

نمی‌خواهم منکر این شوم که این روزها اخبار بی‌وفایی در زندگی زناشویی زیاد به گوش می‌رسد. شاید فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی و شبکه‌های فارسی زبان هم بی‌تاثیر نباشند که مدام با نشان دادن یک مثلث عشقی و روابط موازی، بذر بی‌اعتمادی را در قلب ما می‌کارند، اما چک کردن مدام همسرمان، بی‌اعتمادی به او و زندگی به روش کارآگاهان خصوصی راه مناسبی نیست.

برای این که بتوانیم به این حساسیت بیش از حد غلبه کنیم، بهتر است کمی با خودمان روراست باشیم. اگر همسرمان خطایی نکرده، رفتار معقولی دارد و ما بی‌جهت حساسیت نشان می‌دهیم، بهتر است تا دیر نشده، کمی روی رفتارمان تجدیدنظر کنیم، حتی می‌توانیم از یک مشاور خوب کمک بگیریم.

یک روش خیلی مطمئن برای حفظ زناشویی این است که سعی کنیم همسر خوبی باشیم. حفظ زیبایی ظاهر، مهربانی و انجام وظایف زناشویی می‌تواند به ما کمک کند تا نسبت به جایگاهی که در قلب همسرمان داریم، مطمئن شویم.

اما این، به آن معنی نیست که هر شکی اشتباه است. آنها که مدام شک می‌کنند و مدام هم پی می‌برند که اشتباه کرده‌اند، باید با این مشکل مبارزه کنند، اما اگر شما جزو آن دسته از زنانی نیستید که به ترک دیوار هم مشکوک هستند و این روزها از همسر خود رفتاری می‌بینید که برایتان ایجاد نگرانی می‌کند، بهتر است به جای چک کردن موبایل و کیف او که باعث از بین رفتن حریم شخصی‌اش می‌شود، کمی با خود او صحبت کنید. به او بگویید که تغییر رفتارش آزارتان می‌دهد و از او بخواهید درباره برخی چیزها توضیح دهد.

پایان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *