کمبود شدید بیوتین میل به خودکشی را افزایش می‌دهد

 

ویتامین های گروه EوC در سلامت سلول های عصبی مفید است و کمبود شدید ویتامین های گروه B از جمله بیوتین میل به خودکشی را افزایش می دهد و یکی از نکات مهم در سلامت سیستم عصبی مصرف صبحانه است.

مصرف کربوهیدرات ها در سلامت سلول های عصبی موثر بوده چرا که کمبود شدید کربوهیدرات ها موجب کاهش انرژی سلول های عصبی می شود.

کمبود شدید کربوهیدرات موجب پایین افتادن قند خون می شود که به هیپوگلایسمی معروف است و  عوارضی مانند خستگی، بی حوصلگی، اضطراب به دنبال این حالت پیش می آید و در عین حال اگر کمبود شدید پروتئین نیز وجود داشته باشد خستگی و بی حالی را افزایش می دهد.

ویتامین های گروه EوC در سلامت سلول های عصبی مفید است و کمبود شدید ویتامین های گروه B از جمله بیوتین میل به خودکشی را افزایش می دهد و در مواقعی که بدن با یک استرش شدید رو به رو می شود، نیاز بدن به ویتامین های B5 , C چند برابر افزایش پیدا می کند.

ریز مغذی هایی مانند ید، منیزیم و آهن در سلامت سیستم عصبی بسیار موثر هستند و اگر مادر در دوران بارداری کمبود ید داشته باشد، نوزاد با عقب افتادگی ذهنی متولد می شود.

کمبود آهن موجب کم خونی شده و خون لازم به سلول های عصبی نمی رسد و موجب خستگی، ضعف، عصبانیت، بی اشتهایی و کاهش یادگیری در افراد می شود.

یکی از نکات مهم در سلامت سیستم عصبی مصرف صبحانه است، صبحانه کامل و مغذی کسالت روزانه را از بین می برد؛ بسیاری از افراد صبح که از خواب برمی خیزند کسل و بد اخلاق هستند و آستانه تحملشان پایین بوده و مصرف صبحانه به افزایش شادابی این افراد کمک می کند همچنین مصرف آب میوه ها شیر و آب میوه و سبزی ها در کاهش استرس موثر است.

 

موسیقی مخصوص ورزش پرتحرک

پایان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *